Ela Tom - malarka urodzona w Polsce na początku lat 70-tych.

W latach 1985-1990 uczęszcza do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, po czym odbywa staż ze scenografii i realizuje dekoracje dla Teatru Dramatycznego w Słupsku.
W 1989 roku zostaje wyróżniona w ogolnopolskim konkursie plakatu.

 

Naukę malarka kontynuuje w Belgii, uczęszczając tu, począwszy od 1991 roku, do kilku znanych atelier oraz szkol artystycznych.
W 1997 roku studiuje stare techniki malarstwa monumentalnego w prestizowym Wyzszym Instytucie Malarstwa Van Der Kelen w Brukseli.
W maju 1998 roku, wraz z innymi polskimi artystami, jest zaproszona do uczestnictwa w prestiżowej wystawie przedstawiającej i promującej polska twórczość współczesną na terenie Europy.
Wystawa ta prezentowana jest przez ponad rok w Polsce, Belgii, oraz Luksemburgu.

 

Z początkiem nowego wieku, na fali zainteresowania nowymi technologiami Ela Tom, podtrzymując dialog pomiędzy rożnymi rodzajami sztuki zajmuje się kompozycja Video Art-u, jak również fotografii.
Współpracując ze studiami producenckimi tworzy dekoracje do reklam, realizując jednocześnie projekty dekoracji wnętrz w Belgii, Polsce, Francji i Monaco.

 

Wieloletnie doświadczenie, nauka i poszukiwania pozwoliły artystce wypracować własny i niepowtarzalny styl, który od 1996 roku (daty jej pierwszej wystawy) spotyka się z aprobata gości wielu ekspozycji, jak i wymagającej klienteli na terenie całej Europy.
 

  • facebook-square
  • Instagram